Malorca

Nejlevnější Dovolená
Malorca

Rezervujte si online levné zájezdy na Malorcu. Náš vyhledávač porovnává nabídky od více než osmi set společností. Vyzkoušejte ho.

Důležité informace o Malorce

Uvedeme si několik informací, které by bylo dobré vědět, chystáte-li se do této destinace.
Cestovní doklady, předpisy a kontakty


Chystáte-li se na Mallorku, nemusíte si dělat starosti s cestovními doklady. Ostrov spadá pod Španělsko, takže pro cestování zde platí stejná pravidla, a protože jde o zemi Evropské unie, bude vám stačit pro přechod hranic platný občanský průkaz. Cestovní pas je nutný pouze u dětí do 15 let.


Na Malorce platí stejné celní předpisy jako v celém Španělsku. Jsou tu množstevní limity na alkohol a tabákové výrobky. Chcete-li převážet přes hranice nějaké specifické produkty či zboží, zbraně atd., předem se informujte, jaká jsou přepravní pravidla. Domácí zvířata lze připravovat podle zvláštních předpisů.


Budete-li na ostrově potřebovat nějaké turistické informace, obraťte se na adresu: Palma C/. Santo Domingo, 11; 07001 – Palma Plaza España; 07002 – Palma.Zdravotní péče a očkování


Zdravotní péče je tu na dobré úrovni. Češi mají právo využívat bezplatnou lékařskou pomoc, která je neodkladná. Je však nutné navštívit veřejné zdravotnické zařízení. Ošetření vám uhradí česká pojišťovna. Ovšem budete-li potřebovat léky, počítejte s tím, že tu po vás bude vyžadovaná stejná finanční spoluúčast jako u obyvatelů Španělska, tj. 40%. Proto je dobré mít navíc ještě cestovní pojištění, které nabízí v ČR mnohé pojišťovny.


Pro vstup na Malorcu nebudete potřebovat žádné speciální očkování. Zkontrolujte si svá rutinní očkování a vhodné je také mít očkování proti hepatitidě A a B a nezapomeňte si s sebou vzít léky, které užíváte. Vhodná je i lékárnička s běžnými léky.Bezpečnost a kriminalita


Španělsko včetně Malorky jsou bezpečnými destinacemi. Stejně jako v jiných zemích tu je určitá míra obecné kriminality. I zde se objevují zlodějíčci, kteří se vás mohou pokusit okrást. Proto si dávejte pozor na své věci a dodržujte bezpečnostní předpisy. Nemějte u sebe veškeré své peníze a nenechávejte své věci bez dozoru, a to ani na pláži.