Malorca

Nejlevnější Dovolená
Malorca

Rezervujte si online levné zájezdy na Malorcu. Náš vyhledávač porovnává nabídky od více než osmi set společností. Vyzkoušejte ho.

O Malorce

Mallorca je ostrovem a oblíbeným cílem turistů, kteří si chtějí dopřát luxusní dovolenou. Ostrov spadá pod Španělsko a je jeho největším ostrovem. Jde o jeden z Baleárských ostrovů.


Malorca se rozkládá na ploše 3 640km2 a najdeme ho na východ od španělské pevniny. Nachází se ve Středozemním moři a nejbližšími ostrovy v okolí je Ibiza a Menorca.


Malorca své mnohé turisty láká nádhernými písečnými plážemi, čistým mořem a stálými vysokými teplotami. Potěší vás i přátelský přístup místních obyvatel. Máte pocit, že byste nevydrželi celou svou dovolenou lenošit na pláži? Nemusíte. Ostrov je i oblíbeným místem pěších turistů, kteří směřují především na pohoří Serra de Tramuntana. Nejvyšší vrchol představuje Puig Maior, který dosahuje do výšky 1 445 m n. m.


Porto Cristo

Pokud se vám zrovna nechce na túru, navštivte zdejší zajímavé a jeskynní komplexy. Jsou jimi Coves del Hams a Covel del Drach. Pokochejte se pohledem na tuto krásu doplněnou jeskynními jezírky.


A jaká další zajímavá místa si můžete prohlédnout? Jmenujme si alespoň některá. Jsou jimi:

  • obec Adratx: Je to velmi zajímavé město, nad kterým najdete palác Son Mas z arabského období. Dále si nenechte ujít kostel Santa Maria z roku 1326 atd.

  • Punta de n´Amer: Jde o opevněnou věž, která pochází ze 17. století. Nachází se na východním pobřeží.

  • vesnice Alquería Blanca: Pokocháte se tu nádhernou přírodou zasazenou v kopcovité krajině. Prohlédněte si tu obrannou věž Església Nestra Seňora de La consolacion.

Z dalších zajímavých míst, která jsou vhodným turistickým cílem, si ještě jmenujme obec Llubí, horskou obec Alaró, atd. Malorka vám nabízí mnohé krásy. Poznejte jich co nejvíce.